Łączy ludzi

Wspiera pasje

Krok po kroku

Logowanie/Rejestracja

Aby korzystać z pełnej funkcjonalności naszego portalu, niezbędne jest dokonanie rejestracji.
Na głównej stronie należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Wymagane jest uzupełnienie podstawowych danych takich jak: Imię i nazwisko, Nazwa użytkownika, Adres e-mail, Województwo, Data urodzenia Hasło oraz Płeć.
Po wypełnieniu wszystkich pól, należy zapoznać się z Regulaminem naszego portalu i zaznaczyć  „Akceptuję Regulamin”.
Teraz wystarczy kliknąć w pole "Zarejestruj się"
Po kilku chwilach można już sprawdzić swoją pocztę e-mail .

W wiadomości od nas, powinieneś otrzymać link aktywujący konto. Aby dokończyć proces rejestracji wystarczy w niego kliknąć.

Uzupełnianie profilu

Aby zwiększyć szansę na znalezienie swojej drugiej połówki, bądź poznanie nowych osób, zalecane jest uzupełnienie swojego profilu o dodatkowe informacje. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, jednakże znacznie przyspieszy szansę wyszukania Twojego profilu przez innych użytkowników

Uzupełnienie profilu jest proste i nie zajmie Ci dużo czasu.

Zaloguj się do swojego konta, na górze strony znajdziesz zielone pole Twój profil - kliknij w nie. Następnie przejdź do zakładki Edycja danych. Tutaj, poza podstawowymi danymi, jak Imię, Nazwisko czy Miasto, możesz uzupełnić swój profil o dodatkowe informacje :
O mnie:  Napisz coś więcej o sobie, opisz kogo szukasz i co robisz na co dzień – daj się poznać innym użytkownikom.

Podpowiedź: Mam na imię Maria, mieszkam w przepięknej kaszubskiej miejscowości. Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej, w wolnym czasie lubię prace w ogródku, spacery z moim psem oraz pływanie. Zawsze uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii.

Zainteresowania: Z wielu zaproponowanych kategorii możesz wybrać te, które rzeczywiście Cię dotyczą.

Po dokonaniu zmian kliknij w pole Zapisz zmiany. Teraz Twój profil nabrał charakteru :)

Zapomniałem hasła - co dalej?

Jeżeli zdarzy się, że zapomnisz hasła do swojego profilu, w bardzo prosty sposób możesz uzyskać ponowny dostęp do konta. Na stronie głównej znajduje się pole 'Nie pamiętam hasła'.
Po jego kliknięciu, pojawi się formularz, w którym należy podać swój adres e-mail oraz przepisać kod z obrazka po prawej stronie. Następnie kliknąć w 'Zresetuj hasło'.
Teraz należy sprawdzić swoją pocztę e-mail. Otrzymasz  od nas hasło tymczasowe, którego należy użyć logując się na naszej stronie. Jest to hasło jednorazowe, dlatego konieczna jest jego zmiana - w zakładce 'Edycja danych'.


Podpowiedź: Jak zmienić hasło dowiesz się  poniżej.

Jak zmienić hasło?

Jeśli chcesz zmienić dotychczasowe hasło, zaloguj się na swoim profilu. Po lewej stronie, w zakładce Twój profil, znajdziesz pole Edycja danych. Po jego kliknięciu przejdź do rubryki Zmiana hasła.
Tutaj wystarczy wpisać swoje stare hasło (bądź otrzymane hasło jednorazowe) oraz dwukrotnie podać nowe. Na koniec zatwierdzić wprowadzone zmiany poprzez kliknięcie w przycisk Zmień hasło.
Od tej chwili możesz już posługiwać się nowym hasłem.

Wylogowanie

Pamiętaj, by przed zamknięciem strony Seniorra.pl, wylogować się z portalu.

Jak należy zrobić to poprawnie? W prawym, górnym rogu znajduje się Twoje zdjęcie. Po najechaniu na nie kursorem, rozwinie się okienko.
Teraz wystarczy kliknąć w Wyloguj się.

Podpowiedź: Dlaczego wylogowanie jest takie ważne? Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że z Twojego profilu nie korzystają osoby postronne, czyli takie, które mają dostęp do Twojego komputera.

Nazwa użytkownika/Co mam wpisać?

Nazwa użytkownika to kombinacja liter oraz cyfr, którą możesz sobie swobodnie wymyślić. Należy jednak pamiętać, że nie może ona zawierać wulgaryzmów, słów niedozwolonych oraz polskich znaków.

Nie posiadam adresu e-mail

Jeśli nie posiadasz swojego adresu e-mail, to w prosty sposób możesz go założyć, korzystając z darmowych skrzynek pocztowych dostępnych w internecie.
 

Podpowiedź: Jeżeli masz problem z rejestracją adresu mailowego, nasi pracownicy z chęcią pomogą Ci w założeniu konta e-mail.

Jak mogę wyszukać osobę?

Jeżeli założyłeś już konto, z pewnością chcesz teraz wyszukać interesujące Cię osoby. Można to zrobić na dwa sposoby:
 1. Wyszukiwanie proste - dostępne na stronie głównej
Wystarczy podać kilka podstawowych kryteriów - Województwo, Miasto, Wiek oraz Płeć interesującej Cię osoby. Nie musisz uzupełniać wszystkich pól, pamiętaj jednak, że większa liczba kryteriów, daje nam możliwość zaprezentowania Ci bardziej szczegółowych rezultatów
.

2. Wyszukiwanie zaawansowane - dostępne na stronie głównej
Jeżeli chciałbyś dokładniej określić cechy osoby, której szukasz, skorzystaj z opcji zaawansowanego wyszukiwania. Tutaj dodatkowo możesz wybrać cechy wyglądu zewnętrznego (wzrost, budowa ciała, kolor włosów lub oczu), wyznanie religijne oraz zainteresowania. Po zaznaczeniu wszystkich interesujących Cię opcji, otrzymasz listę profili, które spełniają nałożone przez Ciebie kryteria.

Czy mogę usunąć konto?

Oczywiście. Każdemu umożliwiliśmy usunięcie swojego konta z naszego portalu. By tego dokonać, najedź myszką na Twoje zdjęcie znajdujące w prawym górnym rogu. Po rozwinięciu listy wybierz opcję "Usuń konto". Teraz wystarczy tylko potwierdzić usunięcie profilu.

Jak opłacić konto Seniorra Plus?

Aby korzystać z pełnej funkcjonalności portalu, należy wykupić Pakiet Seniorra Plus.

Udostępniliśmy Ci 3 formy dokonania płatności:

 

1. Przelew internetowy:

W tym celu należy przejść do zakładki "Płatności", znajdującej się po lewej stronie menu głównego. Następnie zaznaczyć okres, na jaki chcesz wykupić konto i zaakceptować płatność. Zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę internetową Twojego banku.

2. Płatność SMS:

Pakiet Seniorra Plus możesz opłacić również wysyłając SMSa o treści : 

W zwrotnym SMSie otrzymasz kod dostępu, który należy wpisać w odpowiednie pole.

UWAGA - usługa działa tylko na terenie Polski - dostawca usługi SMS dla naszego serwisu współpracuje z operatorami: Orange, Play, Plus, T-Mobile (z wirtualnych Operatorów: Polsat Cyfrowy i Sferia S.A.).

Usługa nie jest odnawialna. Operator nie pobierze automatycznie żadnej dodatkowej kwoty z Twojego konta.

 

3. Przelew tradycyjny:

Aby wykonać przelew pozabankowy, należy wybrać okres, na który chcesz wykupić konto. Zostaniesz przekierowany na stronę www.przelewy24.pl, gdzie należy wybierać opcję Przekaz / Przelew tradycyjny, a następnie kliknąć Drukuj przekaz (pole znajduje się po prawej stronie, niezależnie od banku, w którym posiadasz rachunek). Automatycznie wyświetlą Ci się informacje, niezbędne do wykonania przelewu. Możesz go zrealizować na Poczcie lub u innego operatora płatności.


 

Otrzymuję obraźliwe wiadomości

Bezpieczeństwo użytkowników portalu Seniorra.pl jest dla nas niezwykle ważne. Staramy się spełniać najwyższe standardy w tym zakresie. Jeżeli zdarzy się, że otrzymasz niepokojącą Cię wiadomość,  skontaktuj się proszę z naszymi konsultantami. Postaramy się zareagować i wyjaśnić sprawę najszybciej, jak będzie to możliwe.

Seniorra Team

www.SeniorraTeam.pl to strona, na której możecie dzielić się swoimi pasjami. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. Każdy z Was może pokazać innym Seniorom jak aktywnie spędza czas wolny .

Team - to po angielsku drużyna/zespół. Naszym marzeniem jest stworzenie wraz z Wami wielkiej drużyny Seniorów, aktywnie spędzających czas. Pokażmy światu, że Seniorzy też są fit, dbają o swoją kondycję i świetnie się przy tym bawią !

Chcesz reprezentować Seniorra Team ? Nic prostszego - napisz do nas o swojej pasji, osiągnięciach i planach, koniecznie dołącz swoje zdjęcia. Postaramy się pomóc Ci w realizacji Twoich sportowych marzeń. Kontakt: team@seniorra.pl

Jak dodać zdjęcie

Zdjęcie to wizytówka Twojego konta. Profile z ustawionym zdjęciem głównym, są dużo częściej odwiedzane przez innych użytkowników portalu.

By dodać zdjęcie przejdź do menu głównego, znajdującego się po lewej stronie, wybierz zakładkę Twój profil. Po rozwinięciu wszystkich opcji, kliknij w pozycję Zdjęcia. Jeśli przygotowałeś już idealne zdjęcie, kliknij Przeglądaj i odszukaj plik na swoim komputerze. Następnie kliknij Dodaj i oczekuj na weryfikację zdjęcia przez administratora.

Po akceptacji zdjęcia, możesz użyć go jako zdjęcie główne (będzie widoczne w ikonce przy profilu) lub pozostawić w galerii .

Aby ustawić zdjęcie główne: Ponownie przejdź do zakładki Twój profil, następnie wybierz Zdjęcia. Przy wybranym zdjęciu kliknij żółtą ikonkę Ustaw jako zdjęcie główne.

Kadrowanie zdjęć

Posiadasz zdjęcie, na którym jest ktoś inny, a chciałbyś wyodrębnić na nim tylko siebie? Nic prostszego. Udostępniliśmy funkcję kadrowania zdjęć. Po wejściu do Twój profil i wybraniu zakładki Zdjęcia kliknij na żółtą ikonkę Kadruj. Wyświetli się teraz zdjęcie na całym ekranie. Zaznacz kursorem myszki obszar, który chcesz wyciąć. Teraz wystarczy kliknąć żółty przycisk Kadruj i nowe zdjęcie jest już gotowe.

Podpowiedź: Opcja kadrowania dostępna jest dla użytkowników konta Seniorra Plus.

Jak powiększyć czcionkę?

Jeśli tekst zawarty na naszej stronie jest zbyt mały i nie możesz go rozczytać, skorzystaj z opcji powiększania czcionek. Na stronie głównej znajdują się ikonki  A+  bądź  A- , dzięki którym możesz powiększyć lub zmniejszyć czcionkę.

Avatary, czym one są? Jak dodać je do profilu?

Avatar jest to obrazek, który będzie pokazywał innym Twoją osobę, za pomocą graficznej postaci.  Nie jest on oczywiście obowiązkowy. Avatar można dodać poprzez przejście do zakładki Zdjęcia w Twoim profilu. Tam wystarczy tylko wybrać jedną z dostępnych grafik i ustawić ją jako zdjęcie główne.

Podpowiedź: Ustawianie zdjęcia głównego opisane jest w poradzie Jak dodać zdjęcie .

Jak korzystać z chatu/video-chatu?

Chcesz poklikać z inną osobą, bądź porozmawiać z nią przez kamerę internetową? Udostępniliśmy Wam taką opcję.

Żeby móc porozmawiać z daną osobą na chacie, należy przejść zakładki Twoi znajomi i pod zdjęciem wybranej osoby kliknąć żółtą ikonkę Chat. Po chwili otworzy się okienko chatu, na którym możecie rozmawiać bez ograniczeń. Okienko można przesunąć w dowolne miejsce.

Podpowiedź: Opcja chatu dostępna jest tylko dla użytkowników konta Seniorra Plus

Forum

Jest to miejsce w wirtualnym świecie internetu, gdzie osoby o podobnych zainteresowaniach wymieniają się informacjami i własnymi spostrzeżeniami na dany temat.

Forum portalu zostało umieszczone pod adresem www.forum.seniorra.pl i powstało po to, by ułatwić Wam wymianę zdań oraz komunikację.

Otrzymałem wiadomość. Jak na nią odpowiedzieć?

Ktoś przesłał Ci wiadomość! Świetnie :) Jeśli chciałbyś odpisać nadawcy, wystarczy, że klikniesz na czerwoną ikonkę widoczną w Skrzynce Odbiorczej. Wyświetli Ci się treść wiadomości, którą otrzymałeś. By na nią odpisać, kliknąć ikonkę zielonej strzałki w polu wiadomości i zacznij pisać odpowiedź :)


Jeśli jakikolwiek opis jest niezrozumiały, bądź masz problem z korzystaniem z naszego portalu, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z naszym konsultantem +48 531 331 531, bądź skorzystanie z formularza w zakładce Kontakt.